Anubias congensis XL

Nenáročná, pomalu rostoucí rostlina s dlouhými, protáhlými listy.

Dostupnost Vyprodáno
Kód: 627
99 Kč
Anubias congensis XL
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Ke každé objednávce
Pochází z rovníkové Afriky, čeleď Araceae. Má kožovité, velmi tuhé, eliptické, na konci zašpičatělé světle zelené listy asi 10-15 cm dlouhé na asi stějně dlouhých řapících s mohutným kořenovým systémem. Je nenáročný na světlo a na CO2. Je velmi tolerantní k ph, takže se dá úspěšně pěstovat i u afrických tlamovců a jiných agresivních cichlid, které nedokážou zničit jeho tuhé listy. Vyžaduje však čistou, perfektně vyfiltrovanou vodu, jinak je náchylný na řasu. Sázíme na stinná místa buď jednotlivě nebo do skupin. Je to ideální rostlina do středních partií akvária, lze ji přichytit i na kořeny nebo kameny aniž by měla kořeny v substrátu. Ideální rostlina pro všechny začátečníky.
 
Parametry: 
  • Náročnost pěstování: nenáročná
  • Rychlost růstu: pomalá
  • Umístění v akváriu: na dekorace (kořeny, kameny,...), střední část
  • Výška: 10-25 cm
  • Šířka: 7-20 cm
  • Teplota: 22-28°C
  • Nároky na světlo: nízké

Velikost košíčku 8x8cm, součástí 3ks rostlin o velikosti 10-13cm.