Synodontis multipunctatus - Péřovec kukaččí

  • aktuální prodejní velikost 6-7cm
Dostupnost Momentálně nedostupné
Kód: 60
150 Kč
Synodontis multipunctatus - Péřovec kukaččí
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Ke každé objednávce

Původ: Afrika - jezero Tanganika
Teplota vody: 23-27°C 

Velikost v dospělosti: 12-16cm (v akváriu)
Potrava: všežravec
Chov: snadný

 

Tohoto peřovce je nutno chovat spolu s ostatními cichlidami z jezera Malawi či Tanganika a to z důvodu jeho zvláštního způsobu rozmnožování. Třou se mezi právě vytírajícími se cichlidami a dokáží jim podstrčit vlastní jikry tak, že cichlidy se pak starají nejen o své budoucí potomstvo, ale i o potomstvo tohoto peřovce. Navíc plůdek peřovce se vyvíjí výrazně rychlejí a budoucí potomstvo cichlid mu slouží jako zdroj potravy. Díky tomu získal i své jméno. Tak jako pro ostatní ryby z jezera Malawi a Tanganika, není nutné mít v akváriu rostlinky, ale je nezbytné zajistit dostatek úkryty tvořených z kamenů či kořenů. Peřovec kukaččí bývá aktivní během dne.

 

Živé tvory poštou ani jinou přepravní společností neposíláme!

Odběr možný po předchozí domluvě v naší odchovně.