Wabi-kusa glass set

Designový prvek do bytu či kanceláře.

Dostupnost Skladem
Kód: 117
1 750 Kč
Wabi-kusa glass set
Wabi-kusa glass set
Tip
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Ke každé objednávce

Wabi-kusa glass set

Dekorační sada určená do Vaší domácnosti na pracovní stůl, kuchyňskou linku, noční stolek, nebo kdekoli jinde.

Vylepšete svůj domov kouskem přírody ve skle, dokonale rozzáří jakýkoliv prostor.

 

O co se jedná?

Naše wabi-kusa dekorace je velmi nenáročná na provoz i údržbu. Na dně skleněné nádoby se nachází hrubší podloží, přikryté zásobním substrátem bohatým na živiny. Díky tomu není nutné přidávat jakékoli další hnojící přípravky. V substrátu jsou zasazeny zpravidla akvarijní rostliny, které lze pěstovat i nad vodou ve vlhkém prostředí, společně s vlhkomilnými mechy. Zda si vyberete nádobu s kořenem či kamenem uvnitř, je čistě na Vás, vždy nabízíme několik dostupných variant. POZOR! Každý kus je originál a nelze tak vytvořit vždy stejné produkty.

Jak se mám o tento set starat?

Každý systém je potřeba udržovat v permanentní vlhkosti. Toho docílíme snadno pomocí horního krytu nádoby (součástí setu) a pravidelného zavlažování systému. Závlahu lze provádět dvěma způsoby a to rosením pomocí rozprašovače nebo zálivkou (zálivka by neměla dosahovat až po horní vrstvu substrátu, stačí udržovat hladinu vody do poloviny max. do 2/3. Jestliže jste si k setu vybrali náš údržbový set obsahující nůžky, pinzetu a rozprašovač bude celá následná péče mnohem snadnější.

Z naší zkušenosti se celý systém zavlažuje řádově jednou za 14 dní, tato doba se však může lišit v závislosti na okolní teplotě prostředí.

POZOR! K závlaze používat vodu bez minerálů (destilovanou či z reverzní osmózy) aby nedocházelo k nevzhledným usazeninám vodního kamene. 

 

Kdy bude potřeba prostřih? 

Kytky, které jsou uvnitř, bude potřeba udržovat v přiměřené velikosti, aby nádobu nepřerostly, nebo nestínily zbytku rostlin. Jedná se však většinou o pomalu rostoucí zeleň, pro jejíž údržbu postačí pouze nůžky a pinzeta. Nůžkami nejprve odstřihneme přerůstající rostlinu a pinzetou ji následně vytáhneme ven. Ustřiženou část můžeme použít jinde, zasadit vedle stávající rostliny, nebo prostě vyhodit. Doba střihu se může také lišit, zpravidla se jedná o časový horizont 1 - 2 měsíců. Celková péče Vám tedy zabere vždy jen několik minut měsíčně. 

Jak mám svítit?

Součástí setu je led lampička s příkonem 1,5W, spotřeba je tedy minimální. Lampička obsahuje adaptér do zásuvky, je však možné ji zapojit i do USB slotu, třeba ve Vašem notebooku na pracovním stole. U rostlin je vhodné střídat režim den/noc, doba svícení by se tedy měla pohybovat v rozmezí 6-12 hodin denně.

Kdo je výrobcem?

Celá výroba a kompletace těchto setů probíhá na Jižní moravě, konkrétně v obci Loděnice u Pohořelic. Dřevo pochází z tuzemska, je vždy řádně vysušeno, nalakováno, následně do něj vyřežeme drážku pro držák na lampičku. 

Jakmile je dokončený podstavec s osvětlením, na řadu přichází layout (vnitřní zařízení nádoby). Po dokončení layoutu se celý systém zalije menším množstvím vody, nechá se 3-4 týdny běžet a následně je uveden do prodeje. 

Nabízíme také možnost workshopu ve Vaší firmě. Workshop probíhá tak, že na konkrétní množství lidí dovezeme veškerý materiál, vše vysvětlíme a pomůžeme s vytvořením layoutu. Je to skvělá příležitost, jak uspořádat například firemní večírek se špetkou vlastní tvořivosti, na jehož konci si pak člověk odnáší hotový produkt, který bude dělat radost buď jemu, nebo jej může darovat někomu blízkému.

Vzhledem k povaze produktu není zaslání přepravní společností možné,

doporučujeme nás navštívit  v naší odchovně na adrese Loděnice 106, Brno-venkov nebo v provozovně 3Dakvaria Křenová 8, Brno.

K výběru je vždy několik kusů s různým designem.

 

Související produkty: Sada nářadí pro úpravu Wabi-kusa nádob